Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

avtobusgori fin

04.09.2020

На автопатот Штип – Миладиновци, кај Крушица, во близна на Свети Николе, се самозапали автобус во движење на штипската компанија Кит го. Нема повредени, во автобусот бил само возачот.

Возачот сам почнал да го гаси автобусот, по што пристигнал тим на Територијалната противпожарна единица од Свети Николе. Според информациите од теренот, автобусот е речиси изгаснат.

 

Извор: MMС

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново