Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Нема жртви во големиот пожар што денеска избувна во светиниколската млекарница „Николови“. Огнот избувнал претпладнево, околу 9 часот, кога вработените заминувале на пауза за појадок. Очевидци велат дека материјалната штета е многу голема.

По неколку часа гаснење на огнот, пожарникари од Свети Николе со помош на колеги од територијалните противпожарни единици од Штип и од Велес, ја ставиле под контрола а потоа и ја угаснале огнената стихија од која скоро целосно изгорела млекарницата.

Убавка Јаневска

 

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново