Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Четириесет и седум годишниот Т.Ј. од Свети Николе со секира се обидел да го нападне градоначалникот на општината. Тој вчера околу десет часот претпладне, влегол во општинската зграда. Се обидел да влезе во кабинетот на градоначалникот, но обебзедувањето го спречило.

Откако не успеал да влезе кај првиот човек на општината, тој се упатил кај секретарката и почнал да ја навредува со погрдни зборови. Потоа излегол во ходникот и со секирата удирал по стаклото и радијаторот, а му се заканувал и на раководителот на обезбедувањето. Во тој момент еден од вработените успеал да му ја земе секирата а Т.Ј. бил приведен во полициска станица. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Даниела Саздова

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново