Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Педесет и три годишен работник на АД „Гранит“ половина час го оставил без струја Свети Николе. Тоа се случило пред осум дена кога работникот О.М од Пробиштип додека извршувал градежни работи на автопатот во изградба Штип-Миладиновци.

Камионџијата со сандакот од камионот марка „мерцедес“ го скинал проводникот од електричниот далековод со јачина од 35 киловати што ја поврзува трафостаницата лоцирана во Овче поле со трафостаницата во Свети Николе. Трафостаницата е во сопственост на ЕВН Македонија. По оваа случка без електрична енергија, од 13.33 часот до 13.58 часот, останал градот и индустриската зона во негова близина. Така значително го нарушил редовниот живот на граѓаните и работата на фирмите.

Полициската станица во Свети Николе поднесе кривична пријава против О.М и го осомничи за сторено кривично дело „оштетување на јавна инсталација“./У.Ј

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново